Уманьпиво є «своїм» тільки для повнолітніх
Вам вже виповнилося 18?
Дуже Шкода
але доступ до даної сторінкі дозволен тільки повнолітнім громадянам.
0 (800) 33-09-09
Дзвінки по Україні безкоштовні
Кошик
Вхід на сайт
Вітаємо,
Увійдіть в особистий кабінет, щоб зручніше користуватися нашим сайтом
Наші продукти
Податковий комітет пропонує скасувати низку ліцензій для міні-пивоварень

Податковий комітет пропонує скасувати низку ліцензій для міні-пивоварень

Новини ринку 10.09.2015
Поділитися з друзями
Податковий комітет пропонує скасувати низку ліцензій для міні-пивоварень

8 вересня 2015 робоча група Комітету з питань податкової та митної політики ВР України провела засідання, на якому обговорила проблеми ліцензування малих пивоварень.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

“За підсумком обговорення робоча група зійшлася на тому, що продаж пива (в обсягах, вироблених малими пивоварнями – ред.) не вимагає оптової ліцензії на торгівлю алкоголем”, – наголошується в повідомленні Нефьодова.

pivo_0-300x206

Однак дистриб’ютори повинні будуть купувати ліцензію на оптовий продаж пива

“Щодо ціни оптової ліцензії для дистриб’юторів думки розійшлися. З одного боку, це приблизно 30 млн. грн для бюджету (дані ДФС), з іншого – чисто дистриб’юторів тільки пива (без міцного алкоголю) мало “, – зазначив Нефьодов.

Він також виклав точку зору Мінекономрозвитку, яка полягає в тому, щоб скасувати обговорювану ліцензію або знизити її вартість на торгівлю тільки пивом до нематеріальних сум (звучало 780 грн).

Також робоча група дійшла згоди, що вартість роздрібної ліцензії на торгівлю алкоголем потрібно знижувати.

“Гравці її не беруть і масово йдуть у тінь (або беруть тільки на квартал  найгарячішого сезону). При цьому була висловлена думка, що сама ліцензія потрібна, бо інакше не можна взагалі стежити за ринком і мотивувати гравців уводити РРО. Вартість ліцензії ( 2000/780/0 грн.) буде обговорюватися комітетом “, – резюмував підсумок зустрічі Нефьодов.

Питання  реклами пива і брендування продукції комітет передав  профільному комітету.

Робоча група податкового комітету ВР проходила за участі Оксани Продан, Андрія Журжія та інших нардепів, представників галузі, великих і дрібних гравців ринку, рекламників, представників ДФС і Мінфіну.

Як повідомлялося, 1 липня набули чинності зміни до Податкового кодексу щодо прирівнювання пива до алкогольних напоїв. Згідно з прийнятими змінами, забороняється реклама пива на телебаченні та радіо в денний час, а також зовнішня реклама. Після масового несхвалення виробниками пива прийнятих податкових змін Кабмін підготував новий законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива” рег. №2971, який би усував усі недоліки.

Крім того, у Верховній Раді було зареєстровано ще 2 альтернативні законопроекти: групою депутатів від різних фракцій (№2971-1) і головою Комітету з питань податкової та митної політики (№2971-д).

Проект Закону №2971-д був прийнятий Верховною Радою за основу в середині серпня

Зокрема, законопроект скасовує для пивоварів такі норми:

  • Атестацію виробництва;
  • Сертифікацію і підтвердження відповідності продукції;
  • Ліцензування продукції;
  • Державне регулювання норм втрат виробництва;
  • Внесення місць зберігання продукції до Єдиного державного реєстру;
  • Єдине з алкоголем маркування продукції,

а також дозволяє спонсорство різних спортивних заходів.

Одним із основних законодавчих змін документа є зниження вартості ліцензії на оптовий продаж пива для міні-пивоварень з 500  до 30 тис. грн.

 

Джерело: http://www.pivnoe-delo.info/2015/09/11/ukraina-nalogovyj-komitet-predlagaet-otmenit-ryad-licenzij-dlya-mini-pivovaren/.