
Як відомо, пиво в Україні віднині прирівнюють до алкогольних напоїв, що викликає неоднозначну реакцію у людей. Наприклад, «малі» та «середні» пивовари такі зміни сприйняли негативно, адже їм доведеться платити надто великі гроші за ліцензцію. Чи існує вирішення цієї проблеми? Заступник міністра фінансів Олена Макеєва стверджує, що так.
Варто нагадати, що з 01.07.2015 року в нашій країні набули чинності зміни у Податковому кодексі. Ці зміни були розглянуті та прийняті парламентом України ще у 2014 році. Саме вони й прирівняли пиво до спиртних напоїв. Віднині вартість річної ліцензії на оптову торгівлю пивом складає 500 тис. грн (як і вартість ліцензії на усі інші спиртні напої).
Олена Макеєва в ефірі програми «Еспресо» заспокоїла представників малого та середнього бізнесу. Вона пояснила, що саме зараз доопрацьовують механізм отримання ліцензії на пиво. Це рішення влаштує всіх – як підприємців, так і державу.
Вона пояснила, що прийнятий законопроект був розроблений спільно з представниками Пивної асоціації та галузі. Проте участь «середніх» та «малих» пивоварів у профільній асоціації була надто пасивною. Як результат – їх не почули.
Тож тільки при розгляді законопроекту в парламенті було зазначено, що вартість ліцензії на опт пива у розмірі 500 тис. грн для малих та середніх підприємців «непідйомна». З’ясувалося, що вони також займаються оптовою торгівлею, а не просто продають вироблене пиво у роздріб.
Наслідком стала дискусія, чи можна передивитись прийняті зміни? Чи можна прийняти менші ставки на вартість ліцензії? Зі слів Олени Макеєвої, саме зараз опрацьовується модель для малих та середніх пивоварень.
А саме, 14 липня Верховна Рада України ухвалила законопроект №2971-Д “Про внесення змін у деякі закони України з приводу полегшення регулювання виробництва та обороту пива”. Цей додаток мусить поліпшити зміни у Податковому кодексі та скасувати сертифікацію пивної продукції.
«Ми розуміємо, що 500 тис. грн – це надто висока вартість для малого та середнього бізнесу, з іншого боку, підприємці не можуть змінити формат свого бізнесу так, аби припинити торгівлю у роздріб. Тому я сподіваюсь, що якнайшвидше у профільному комітеті ВР або у Міністерстві економіки буде створена робоча група. Вона повинна віднайти правильне рішення, що влаштовуватиме всіх», – пояснила Олена Макеєва.
Джерело новини: beercomments.com.ua.
Promo Modal Widget
Цей сайт використовує файли cookie і схожі технології, щоб гарантувати максимальну зручність користувачам.
При використанні даного сайту, ви підтверджуєте свою згоду на використання файлів cookie в відповідно до цього повідомленням щодо даного типу файлів.