Уманьпиво є «своїм» тільки для повнолітніх
Вам вже виповнилося 18?
Дуже Шкода
але доступ до даної сторінкі дозволен тільки повнолітнім громадянам.
0 (800) 33-09-09
Дзвінки по Україні безкоштовні
Кошик
Вхід на сайт
Вітаємо,
Увійдіть в особистий кабінет, щоб зручніше користуватися нашим сайтом
Наші продукти
Олександр Кустовський: «Ми першими в Україні відновили рецептуру «Жигулівського»

Олександр Кустовський: «Ми першими в Україні відновили рецептуру «Жигулівського»

Інформаційні статті 07.09.2020
Поділитися з друзями
Олександр Кустовський: «Ми першими в Україні відновили рецептуру «Жигулівського»

Знайомтеся. Це уманчанин Олександр Кустовський, військовий за освітою та пивовар за покликанням. Цьогоріч цьому смачному хобі буде вже 20 років. Саме він був на чолі команди, яка першою в Україні відновила класичну рецептуру та розпочала на пивоварні «Уманьпиво» випуск «Жигулівського».

Від колекціонера до пивовара… кілька кроків

«Служив в Умані. У середині 90-х пішов у запас. Після цього працював і на фармацевтичному підприємстві, і у банківській сфері. Але з пивоварнею був тісно пов'язаний давно – через своє хобі, адже я колекціоную пивну атрибутику. Раніше часто їздив на зїзди і форуми колекціонерів. Ми там обмінювалися атрибутикою і, звісно, пивом. Керівництво пивоварні завжди перед від’їздом ділилося колекційними матеріалами та продукцією», - згадує Олександр.

Чим більше колекціонер занурювався у пивну тематику, тим більше його цікавила тема пивоваріння.

«Почав вивчати це питання. Перечитав стоси літератури. І в 2001 році купив собі мікропивоварню з набором інгредієнтів. І спробував зварити пиво. Вийшло з першого разу! А оскільки пивоварня «Уманьпиво» має власні поля та власну солодовню, то купив в них трохи солоду та хмелю. Дуже хотілося зварити пиво з місцевих інгредієнтів. Все вийшло! Але варив і варю не ті стилі, які можна купити в магазинах, а більше крафтові варіанти. Вже певно експериментував з півсотнею стилів і видів, - каже Кустовський. - Я люблю варити і дегустувати важкі сорти, міцні і темні. До речі, Waissburg Red Ale – найбільше підходить під мій стиль».

Як домашнє хобі стало «путівкою» на пивоварню

У кризові 90-ті важко було всім і кожному. Торкнулася тоді криза і пивоваріння. У ті роки з 200 заводів по всіх Україні, залишилося всього 30. На Черкащині тягар кризи не витримали заводи в Тальному, Звенигородці, Черкасах, Городищі – згорнулися.

«Пивоваріння стало нерентабельним, дорожчали витратні матеріали, грошей не було. Тоді і на «Уманьпиві» не найкращі часи».

«В масах тоді були популярні такі хмільні напої, як «Янтарне», «Козацька насолода», «Спокуса», «Сваток» т.д. А «Жигулівсього» не було взагалі, за нього наче забули. Тоді ми і почали співпрацювати. Адже я мав досвід у пивоварінні. Вирішили, що потрібно відновити випуск такого улюбленого всіма пива. Труднощів під час відновлювлення рецептури не було, бо на пивоварні його варили не один десяток років. Було кілька експериментів, ми їх пройшли і вибрали найоптимальнішу рецептуру».

Потім команда на чолі з Олександром взялася і за відновлення етикетки.

«Етикетку робили так, щоб люди згадали це пиво, щоб їм вона відгукнулася і вони почали купувати «Жигулівське». Розробили 5-7 варіантів етикеток. Обрали найоптимальнішу. І після цього почали варити пиво. Продукт, як кажуть пішов, і став популярним. Люди почали купувати. Адже це пиво не можна не любити. Воно легке, добре п’ється, гарно тамує спрагу. І найголовніше - воно смачне! Тому і досі не втрачає популярності!

Тоді пивоварня «Уманьпиво» була першою в Україні, хто відновили класичну рецептуру та розпочали випуску популярного у радянські часи «Жигулівського»

«Так, це правда. Ми були першими. Більшість інших нових сортів, які були на полицях магазинів були як новорічна ялинка. Часом не зрозуміло було чи то пиво чи щось інше. Коли всі почали, яку популярність здобуло наше «Жигулівське», почали відновлювати його випуск і на своїх підприємствах і до того (що малоприємно) копіювати нашу етикетку. Знаєте, що «найцікавіше» це навіть робили заводи-гіганти, а не лише маленькі регіональні», згадує він.

«Віденське» – прадід «Жигулівського»

За однією з легенд  «Жигулівське» з'явилося в 1934. Саме тоді очільник Народного комісаріату харчової промисловості СРСР,  відвідуючи завод у Самарі, Анастас Мікоян запитав, чому вироблене там «Віденське» пиво носить таку «буржуазну» назву; після цього були «вжиті заходи».

«Тому саме «Віденське» прадід «Жигулівського». Тоді, в принципі, основними були сорти «Мюнхенські» та «Віденські». Їх випускали до 1934 року. Так як пивоварня «Уманьпиво» була заснована 1878 року, то саме «Віденське» було одним із перших напоїв, які тут варили», каже Олександр Кустовський.

До речі, творець «Віденського»-«Жигулівського» народився на Тернопільщині. Звали його Альфред фон Ванкало. Він працював на пивоварнях Чехії, Німеччини, Австрії, а в 1880 році заснував своє підприємство у Російській Імперії.

 Інтерв'ю з Олександром Кустовським можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/f8s6A4J8Zlc