Уманьпиво є «своїм» тільки для повнолітніх
Вам вже виповнилося 18?
Дуже Шкода
але доступ до даної сторінкі дозволен тільки повнолітнім громадянам.
0 (800) 33-09-09
Дзвінки по Україні безкоштовні
Кошик
Вхід на сайт
Вітаємо,
Увійдіть в особистий кабінет, щоб зручніше користуватися нашим сайтом
Наші продукти
Руйнуємо міфи про пиво

Руйнуємо міфи про пиво

Інформаційні статті 09.12.2016
Чого варті міфи про пиво! Небилиці про пінне придумувалися не одне століття. На сьогоднішній день їх відомо більше 20, і міфи приймаються на віру.
Поділитися з друзями
Руйнуємо міфи про пиво

На дворі XXI століття, але багато людей досі вірять в небилиці, приймаючи їх за чисту правду. На одних наводять страх прикмети, на інших — міфи. Вірячи в страшилки, дорослі самодостатні українці відмовляють собі в поїздках, їжі, напоях. Чого варті міфи про пиво! Небилиці про пінне придумувалися не одне століття. На сьогоднішній день їх відомо більше 20, і міфи приймаються на віру. Про них далі і піде мова. Після прочитання статті ви зрозумієте, що є правдою і брехнею. Помірне вживання хмільного напою ніяк не відобразиться на стані здоров’я, все інше — вигадки!

Міфи про колір, міцність, сорти пива

Отже, що ми чуємо навколо? Пиво потрібно пити холодним! Чи так це насправді? Сильно охолоджений, практично крижаний напій може стати причиною погіршення самопочуття і розвитку ГРВІ. До того ж його приємно пити тільки в спекотний літній день. Пивні експерти рекомендують вживати пінне, температура якого варіюється в межах 12–14 °C. У такому випадку вдасться максимально чітко відчути смак і аромат.

Наступні помилки про пиво стосуються сортів. В народі подейкують, що темні напої завжди міцніші світлих. Насправді за кольором не можна судити про вміст алкоголю. Відтінок пінного залежить від складу. Під час приготування темних сортів використовують палений або карамелізований солод. Саме цей компонент впливає на колір. Міцний напій може бути світлим, золотим і темним. Також кажуть, що пиво завжди гірчить. Ще один міф, який спростовують факти. Якщо до складу входить солодкий солод, гіркоти не буде. Після пиття в роті залишиться легкий приємний пивний смак. Солодке солодове сусло використовують при виробництві як темних, так і світлих сортів.

Від чого ж залежить смак пива? Чи впливає на нього склад пінного? Більшість думає, що так. Відповідно, склався наступний міф: смак залежить від якості води, солоду і хмелю. Безумовно, інгредієнти грають роль, але другорядну. Смакові якості пінного залежать від пивовара. Використовуючи однаковий набір компонентів і ідентичне обладнання, два фахівці зварять абсолютно різні напої. Щоб вийшло смачне хмільне, недостатньо використовувати якісні продукти. Слід правильно змішати їх, контролюючи всі технологічні етапи. Жодна сировина високої якості не врятує недосвідченого пивовара.

Важливо: на виробництвах не використовують спирт, як думають багато українців. Вміст алкоголю обумовлено застосуванням дріжджів.

Недосвідчені пивовари є у всіх країнах. Слова про те, що наші фахівці не вміють варити пиво, — абсолютна неправда. Українці стажуються у відомих у світі пивоварнях. Вітчизняні продукти експортують за кордон, де вони користуються стійким попитом.

А хто створює нові сорти пива? Згідно з міфом, пивовари. Насправді з цим завданням чудово справляються маркетологи. Розробка нового сорту — це трудомісткий процес. Не можна дати новинці назву, яка першою прийшла в голову. Спочатку маркетологи вивчають ринок, потім оцінюють існуючу лінійку продукції. В результаті глибокого аналізу з’являється новинка, яка викликає інтерес у споживача. При цьому привертають до себе увагу і пляшка, і дизайн етикетки.

З’ясувалося також, що українці нічого не знають про справжнє баварське пиво. За нього багато хто приймає ячмінний лагер. У Баварії затребуване пінне зовсім іншого сорту. Там люблять пшеничний напій. Ячмінний аналог коштує дорожче, але нічим його не перевершує.

Міфи про вживання і зберігання пінного

Популярні помилки про пиво змушують людей здійснювати безглузді вчинки. Приміром, пити напій величезними ковтками, не отримуючи від цього ніякого задоволення. Одного разу хтось сказав: «Пиво потрібно пити у 3 ковтки». З тих пір деякі люди перетворюють дозвілля в пиятику. Ті, хто жодного разу не був у Німеччині, чомусь розповідають про культуру вживання пінного на Октоберфесті. Хіба не абсурд? На Октоберфесті використовують літрові кружки. Спробуйте осушити одну з них у 3 ковтки. Забудьте про цей безглуздий міф раз і назавжди! Не варто закушувати пиво тим, що першим попалося під руку. При виборі страви враховуйте сорт хмільного. Тарань, сухарики та інші популярні закуски заглушають пивний смак.

Перейдемо до помилок про зберігання. Тисячі українців вважають, що пінне є свіжим тільки протягом 3–5 днів після виробництва. Якщо дотримуватися цієї точки зору, мільйони продуктів негайно потрібно викинути. Ні світле, ні темне пиво не можна називати свіжим. Все тому, що в напій входять дріжджі, що провокують бродіння. Продукти, які отримують таким способом, вже не можна назвати свіжими. Скільки можна зберігати напій, при якій температурі, вказує виробник. Розсудливі люди дізнаються про свіжість за інформацією, написаною на етикетці. Герметично закритий продукт зберігає початкові властивості і характеристики довгий час.

Омана щодо негативного впливу пінного на організм

Вище розвінчані міфи про пиво, але не зачіпався його вплив на здоров’я і самопочуття. Злі язики говорять, що від хмільного:

  • повніють;
  • старіють;
  • стають агресивними і неконтрольованими особистостями.

Так, в пиві є алкоголь і хміль, які одурманюють. Якщо випити 3 літри, складно зберегти самовладання. Але ж норму ніхто не відміняв! Щоб не постаріти і зберегти самовладання після прийому слабоалкогольного напою, не можна зловживати. Надмірна кількість алкоголю дестабілізує роботу нервової, розумової, травної та інших систем.

Зупинимося на міфі про набір ваги. Ви здивуєтеся, але калорійність пива менше інших напоїв. У ньому немає цукру, на відміну від:

  • вина;
  • лікеру;
  • горілки;
  • коньяку;
  • настоянки і т. д.

Однак пінне викликає апетит. Така особливість характерна для всіх алкогольних напоїв. Що часто роблять люди після вживання пива? Спустошують холодильник. Крім того, в підвищених кількостях поглинають закуски безпосередньо під час вживання хмільного. Якщо ви впізнали себе, значить, можете поправитися. Набір ваги відбудеться не через пиво. Закуски та інші продукти харчування сприяють збільшенню жирового прошарку. Не забувайте про калорійність самого напою: 3 літри пива — це близько 1 400 Ккал.

Торкнувшись теми здоров’я, не можна не згадати про такий міф: у пиві є жіночі гормони. Йдеться про фітоестрогени, які містить хміль. Ці речовини виступають синтетичними аналогами жіночих статевих гормонів. Однак на 100 літрів пінного потрібно не більше 300 грамів хмелю. Відповідно, при помірному споживанні хмільного гормональний фон не зміниться.

Увага: фітоестрогени є в багатьох продуктах харчування. Наприклад, в редисці, в м’ясі травоїдних тварин, в бобових культурах. Однак цьому багато українців не надають значення.

Тепер вам відома правда про пиво. Насолоджуйтесь їм правильно, не зловживайте, отримуйте задоволення і користь!